Drukāšanas meistarklase Andrejsalā

Jau mēnesī Rīgā Ziemeļvalstu rezidenču programmas ietvaros Rīgā, Andrejsalā strādā kanādiešu mākslinieks un fotogrāfs Gerijs Vornels (Gary Wornell), kurš nu jau ilgāku laiku dzīvo Somijā. Rezidenču programmas ietvaros viņam bija paredzētas arī divas meistarklases, no kurām pirmo  pirms neilga laika apmeklēja Andris Šmits un pieminēja savā blogā, bet otrā notika vakar un šodien. Pilnībā pievienojos tam, ko rakstīja Andris: šajās divās dienās pavērās gluži cits skatījums uz drukāšanas iespējām: izrādījās, ka, nenodarot neko ļaunu printerim, var iegūt kvalitatīvu druku uz metāla, koka, sintētiskā ruļļu materiāla, japāņu zīdpapīra vai vēl kā tikpat eksotiska. Būtībā iespējams pārnest attēlu uz jebkura cieta materiāla, izmantojot atbilstošas metodes. Bija prieks iemēģināt divus jaunos Epson printerus: lielo 9900 un vēl pārdošanā neesošo A2 formāta 3880.

Paša Gerija agrāk radīto darbu izstādi pagaidām vēl var apskatīt uz Noāsa AB dambī, bet šīs rezidences ietvaros sastrādāto varēs vērtēt 8. septembra vakarā, kad uz tā paša Noāsa atklās viņa Latvijā tapušo darbu izstādi.

Pievienoju dažas bildītes no notikumu vietas, kuras gan neatspoguļo pašu procesu, ko arī nebiju paredzējis fiksēt:). Mums bija gan aktīvs darbs, gan jautrība, katrā ziņā tās bija intensīvi un noderīgi pavadītas divas dienas.

Epson meistarklase-2Šeit mūsu nelielā grupiņa ar Geriju vidū uz lieliskās rezidenču ēkas fona. Šobrīd šajā ēkā strādā 6 mākslinieki no dažādām valstīm.

Epson meistarklase-3

Arne lepns par savu veikumu: uz japāņu zīdpapīra nodrukāts dekors viņa 17″ MacBook-am, iztaupot izgaismoto ābolīti.

Epson meistarklase-4

Seminārā neatlaidīgi piedalījās arī kāda muša, kura nevarēja izvēlēties: mācīties angļu valodu,

Epson meistarklase-5

kontaktēties ar vistas ādu,

Epson meistarklase-6

vai atvērt kādu failu:)…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.