Dzīres mēra laikā

Šovakar piedzīvoju dzīvē nebijušas sajūtas. Sky & More veikalā Capital atklāja jauno Apple veikalu.

Esmu redzējis dažādus murgainus pasākumus: uzņēmumu vai privātas jubilejas svinības, bloķējot ielas un tiltus, lai kādam kaut ko pierādītu, pompozas uguņošanas un ārprātīgas dzeršanas uz kāda veselību, turīgu cilvēku dāsni apmaksātas slavenu grupu vai pasaulē zināmu dziedātāju uzaicināšanas uz privātām ballītēm. Tas viss šķiet pārspīlēti, tomēr saprotami – ir nauda un ir kas par to dejo.

Pasākums, kurā nonācu, dodoties uz kārtējo ābolu veikala atklāšanu, nelīdzinājās nekam no augstākminētā ne pēc kādām pazīmēm. Izrādījās, ka šajā lielveikalā ir slēgtais pasākums SKY draugiem (ar ko izpelnās par tādiem kļūst, nezinu) un pie viena tiek atklāts arī pa kādam jaunam veikalam. Iebraukšana – tikai ar ielūgumiem, kas radīja neticami garu sastrēgumu Duntes ielā. Pie ieejas stāvēja it kā sulaiņu livrejās (vismaz šķiet, ka to vajadzēja simbolizēt pogainajām žaketēm un galvā uzstutētajiem cilindriem) saģērbti sagaidītāji. Pirmā doma, kas piebraucot pie veikala ienāca prātā: Putniņš pilnīgi sajucis prātā un uz vairākām stundām aiztaisījis lielveikalu, lai atklātu nelielu tirgotavu. Iekļūstot caur otrā stāva ieeju, lietas sāka izskatīties citādi – pilns ar cilvēkiem (lieki teikt, cik daudz ārā bija automašīnu), jau pie riteņu veikala bija skaidrs, ka arī šeit kaut kas tiek svinēts. Tas, protams, nomierināja – kļuva skaidrs, ka ar Kapitāla īpašnieku vēl nav tik traki, pasākumi šajā vakarā ir vairāki. Bet spocīgo sajūtu tas vēl pastiprināja. Pilnas malas ar savstarpēji nepazīstamiem un, acīmredzami, nesaderīgiem cilvēkiem, kuri klīst sēž, ēd vai dzer, vai nedara pat to, visur skan samērā uzbāzīga mūzika. Šķita, ka esmu iegājis kā kādā mūsdienās pārceltā Gogoļa lugā. Nonākot līdz mērķa vietai pirmajā stāvā, kļuva skaidrs, ka šīs svinības organizē SKY paši saviem klientiem. Patiesībā kaut ko absurdāku grūti pat izdomāt. Pilns lielveikals ar cilvēkiem, kuri neko nepērk, bet stāv garās rindās pēc maziņiem bezmaksas kūku gabaliņiem. Varu vēl piebilst, ka nekas saprotams un organizēts tur tā arī nesākās un nenotika, kas noskaņu padarīja vēl sirreālāku.  Paldies dievam, pie Macintosh datoriem SKY mārketings nebija līdzdalīgs, tādēļ tur, kā jau atklāšanā pienākas, piedevās bija šampanietis un konfektes, pie tam pavisam bez rindas:)! Un bija arī cilvēki, kuri patiesi interesējās par vietu, kur ieradušies. Tomēr, pēc kādas stundas arī šo veikalu piemeklēja tas pats liktenis, kas pārējos – sanāca SKY goda draugi un draudzenes. Biju laimīgs, kad devos prom no šīs nesaprotamās vietas. Viens jautājums tomēr nedeva mieru – kas izdomā šajos ekonomiski jau tā sarežģītajos laikos pasākumus, kuros nekas nenotiek, kuri pilnīgi neko nedod veikaliem un rada bezjēdzīgus izdevumus īpašniekiem. Pat neko nevienam nepierādot un bez jebkādas jēdzīgas cerības kaut kā uzlabot veikalu apmeklētību nākotnē. Pa ceļam uz izeju ieraudzīju inscenētu zāli ar daudz sēdvietām. Kāds no šveicariem paskaidroja, ka šeit tūlīt sāksies teātris. Kāds teātris, to šis lāga vīrs nezināja, bet mēģināja improvizēt, ka kaut kādi ampelmaņi un tā. Teātris ar apmierinātiem ampelmaņiem bija visā veikalā, zālē iet tādēļ vajadzības nebija.

Izejot ārā, virs Mežaparka augstceltnēm spīdēja milzīgs pusmēness, bet virs netālajām nepabeigtās celtniecības betona konstrukcijām mirdzēja ārkārtīgi skaistas un krāsainas vasaras vakara debesis. Tas bija tīrs, dabīgs skaistums un kaut daļēji atgrieza iekšējās harmonijas sajūtu.

Šoreiz bez bildes, jo grūti piemeklēt kaut ko atbilstošu noskaņai…

Viena doma par “Dzīres mēra laikā

  1. Tas kaut kur atgādina to stāstiņu par večiem, kuri sēž pie galda, visiem saliets, bet neviens nedzer. Pēkšņi aiz loga ierejas suns.
    – Vo! Iedzeram par Reksi!

    Tāpat arī šī tusiņu tauta – viņiem vajag tikai kaut kādu iemeslu, lai varētu paburzīties savā kompānijā. Pats galvenais – atrast iemeslu. Un iemesls var būt jebkāds, jauns Capital veikals, Saules aptumsums vai fotoizstāde ar nobrauktiem kaķiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.