Spēkavīra baravika

Pirms pāris dienām kārtējo reizi apmeklējām Āgenskalna tirdziņu. Ļoti jauka vieta tiem, kuri dzīvo Pārdaugavā (varbūt arī citiem, tikai viņi to nezina). Daudz mazāks kā Centrāltirgus, arī izveidot “Lido” Šlesers nesola, toties viss šeit pazīstams un mājīgs, pat bomzīši šķiet kā savējie. Šai vietai ir savs ritms, daudz mierīgāks kā centrā un, tuvojoties darba laika beigām, neviens netraucas visu ātri novākt un skriet prom kā no valsts iestādes biroja. Iespējams, šo pozitīvo sajūtu iegūst ar laiku, apmeklējot tirdziņu regulāri, tomēr man tur patīk gandrīz viss: gan dārzeņu un augļu rindas vasaras laikā pagalmā ar īpaši atlasītajiem Krievijas arbūziem, ko profesionāli piedāvā dūšīgs gruzīnu vīrs, gan puķu tirdziņs, kur pat vasaras karstumā žaketē saimnieko Raimonds, gan laipnās gaļas pārdevējas patumšajā paviljonā, gan nu jau pavecā kaķene Maša, kura bieži vien aizmieg kādā kastē turpat uz dārzeņu tirgotavas letes. Vienīgi ārpusē pazudis ilggadējais vieglās laimes nesējs – Latloto kiosks, pie kura gluži kā itāļu kino varēja skatīties dažādos veiksmes kārotājus ar viņu emocijām un izdarībām.

Kā jau sezonā pieklājas, tirdziņā ir arī sēnes. Paši esam bijuši mežā jau vairākkārt, tomēr šķiet, ka joprojām sēņu laiks tā īsti nav sācies. Bet tirgū sēnes ir un vēl kādas!

Baravika

Tā ir īsta! Šādu, šķiet, līdz šim nebiju dzīvē redzējis. Un vēl uz tik mūsdienīga paliktņa. Uzņemts ar Sony C510 telefonu, jo neviena kamera neizrādījās pie rokas. Kaut esmu samērā aizspriedumains un kašķīgs pret attēlu kvalitāti un bildēšanu “ar ko pagadās”, šoreiz saņēmos kā nobildēt, tā arī nopublicēt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.